Blaufränkischland Marathon

Tulokset ja viralliset sijoitukset Helsinki City Marathon 2024.

Tuloslistat alkaen Helsinki City Marathon osoitteessa 11.05.2024. Tältä sivulta löydät myös aiempien vuosien rankinglistat (2021, 2022, 2023).

Tulokset Helsinki City Marathon 2024

Tulokset Miehet 2024:

PlNameClubTime
1 Oscar Holmström Esbo IF 02:24:10
2 Mbacha Eric Mangeh TURKU 02:30:11
3 Ole Antti Halonen KOTKA 02:33:31
4 Juraj Plekanec BRNO 02:41:45
5 Erik Fossen Nilsen IK Hind 02:42:33
6 Markus Nuopponen HELSINKI 02:44:41
7 Ian Ylönen Viipurin Urheilijat 02:45:14
8 Niko Hepolampi X-tri Lahti 02:45:21
9 Mikael Heikinheimo Helsingin Juoksijat 02:45:52
10 Oliver Mulari Aalto-yliopisto 02:47:10
11 Johnny Holm Hännisen juoksupojat 02:47:14
12 Janne Inkinen Lahden Ahkera 02:47:19
13 Roy Karsh ESPOO 02:48:03
14 Isto Laapio NOKIA 02:48:07
15 Joonas Karttunen HELSINKI 02:48:10
16 Joonas Häyhä HELSINKI 02:48:18
17 Ville Maunuksela Tosta lähtee team 02:48:24
18 Marinus Bouma UPPSALA 02:48:29
19 Ville Säteri Nike Elite Running Team 02:48:31
20 Gary Mellish LONDON 02:49:04
21 Mikael Reijonen Aalto Yliopisto 02:49:34
22 Henri Ansio Salomon Trail Team 02:50:47
23 Atte Björklund HELSINKI 02:51:41
24 Lauri Raunio TAIPEI 02:52:00
25 Mikael Männikkö Esbo IF 02:52:37
26 David Nussio USC Capriaschese 02:54:31
27 Pekka Kulpakko Espoon Tapiot 02:55:18
28 Hannu Laurila HELSINKI 02:55:21
29 Mikko Sallinen Endurance Ultrarunning Team 02:55:54
30 Antti Kuusela HELSINKI 02:56:09
31 Olli Tuovinen Karhulan Urheilijat 02:56:28
32 Magnus Meyer Bratsberg IL 02:56:46
33 Jürgen Siedler RIIHIMÄKI 02:57:03
34 Niklas Nevalainen TURKU 02:57:06
35 Timo Toivari FMR 02:57:33
36 Daniel Lynch Manchester Alehouse 02:57:39
37 Matias Keso HELSINKI 02:57:48
38 Thijs Jongerius NIJMEGEN 02:58:01
39 Jakub Gutkowski Bobo Team 02:58:15
40 Siidaa Aberra POSSESSED/SATISFY 02:58:31
41 Petr Cink Chrudimský v?euměl 02:58:32
42 Ronnie Hyvärinen SNAPPERTUNA 02:58:44
43 Margo Mäits HAABNEEME 02:58:54
44 Markus Schneider HELSINKI 02:59:06
45 Sami Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 02:59:15
46 Timo Eskonen Hippoksen Maratonkerho 02:59:26
47 Mauro Stival Atletica Sernaglia 02:59:28
48 Kai Hintikka Hippoksen Maratonkerho 02:59:34
49 Antti Kaasalainen LAHTI 02:59:35
50 Jani Laitinen Hippoksen Maratonkerho 02:59:36
51 Mika Muhonen Polyteknikkojen Raittiusseura 02:59:39
52 Juha Manninen HELSINKI 02:59:39
53 Stefano Farina SOLAROLO 02:59:40
54 Jaime Gutiérrez Vicente VALLADOLID 02:59:40
55 Roberto Tognari Gp Alpi apuane 02:59:42
56 Alistair Rooms LONDON 02:59:43
57 Michael Hansen Distancerunning.dk 02:59:44
58 Bogdan Sorg PARIS 02:59:49
59 Matthew Barton LONDON 02:59:51
60 Oskar Aaltonen Turun kauppakorkeakoulu 03:00:07
61 Juuso Heiskanen Joensuun kataja 03:00:15
62 Toms Dreiblats LIEPAJA 03:00:32
63 Daniele Maffei LBM Sport Team 03:00:46
64 Santeri Ojala TURKU 03:01:09
65 Lauri Vainiomäki HÄMEENLINNA 03:02:16
66 Jussi Yli-Renko HELSINKI 03:02:16
67 Graeme Gardner STONEHAVEN 03:02:16
68 Marko Lapp Mäntsälän Urheilijat 03:02:18
69 Simeon Calvert PIJNACKER 03:02:32
70 Are Haavisto Kulon Raivo 03:03:15
71 Simo Kirk HELSINKI 03:03:25
72 Sampo Kuusela KEMPELE 03:03:42
73 Ignacio Llerena TURKU 03:04:33
74 Séamus Holohan Helsingin Juoksijat 03:05:09
75 Juhana Koski HELSINKI 03:05:09
76 Adrian Jeroen Pels LCM Rheinfelden 03:06:02
77 Christodoulos Petsas Athalassa Park Runners 03:06:05
78 Jani Saarinen Lahden Ahkera 03:06:18
79 Mihail Ceban Eco-Sport-Gym 03:06:54
80 Antoine Rouby MONTPELLIER 03:07:02
81 Mika Rantanen Kunto-Pirkat 03:07:10
82 Hannes Linnosmaa HELSINKI 03:07:40
83 Harald Slettemark Late Bloomer´s Running Club 03:07:49
84 Gavin Noffki MANUDEN 03:07:57
85 Jaakko Kärsämä JYVÄSKYLÄ 03:08:07
86 Alistair Love BADGERS MOUNT 03:08:43
87 Oliver Pyhänen Team HattiWatti 03:08:47
88 Timo Turunen Intersport Kuopio 03:08:57
89 Jukka Hietikko TURKU 03:09:01
90 Ari Kanerva HELSINKI 03:09:20
91 Torsten Lehtonen Tampereen maratonklubi 03:09:24
92 Lauri Kankaanrinne LAHTI 03:09:24
93 Mikk Jakobson SK Jõulu 03:10:30
94 Frederick Logan LONDON 03:10:41
95 Tony Träskelin HELSINKI 03:11:15
96 Aleksi Matilainen KLLAUKKALA 03:11:15
97 Aapo Nissinen @maratonjuoksija 03:11:42
98 Marco Miglio Atletica Trecate 03:11:47
99 Lassi Heikkinen HELSINKI 03:11:49
100 Halmar Heinmets YIT Eesti 03:11:51

Tulokset Naiset 2024:

PlNameClubTime
1 Koleta Moravcová Olympia Spartan Training KH 03:07:15
2 Kristel Rugemalira ESPOO 03:09:12
3 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 03:16:31
4 Ylva Von Wright HELSINKI 03:18:14
5 Paula Kiukkonen Kauhajoen Karhu 03:19:52
6 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 03:21:09
7 Yukino Ryogen DÜSSELDORF 03:22:27
8 Joni Sarjosalo HELSINKI 03:22:43
9 Martta Paavola ESPOO 03:22:51
10 Paula Luokola TriathlonSuomi ry 03:23:03
11 Maria Westerlund Endurance 03:23:12
12 Miira Saarinen HELSINKI 03:24:26
13 Kaisa Höijer ESPOO 03:24:31
14 Salla-Maaria Alaollitervo TURKU 03:24:39
15 Anna Tarasova MAA 03:24:57
16 Asta Honkaniemi Polut Polut 03:25:34
17 Anne Kiljunen Ramboll Finland 03:25:36
18 Marja Tanskanen Polva 03:26:08
19 Tina Kohonen HELSINKI 03:26:39
20 Aliisa Varuhin HELSINKI 03:26:51
21 Johanna Saario Team PJL 03:27:03
22 Eleni Kamkeris ALAVUS 03:28:05
23 Oda Dregelid WIL/twr 03:28:14
24 Clara Wesselowsky MUNICH 03:28:35
25 Ruth Lombard DUBLIN 03:28:50
26 Alexandra Susanne Åkervall STOCKHOLM 03:29:03
27 Anne Grete Myhre Sjetne IL 03:29:42
28 Mari Selviranta Valtiokonttori Roadrunners 03:30:20
29 Emma Corbett LONDON 03:32:57
30 Emma Le Bris Helsingin Juoksijat 03:33:20
31 Maija Hynninen Puppuzellit 03:34:12
32 Katri Hujala Team Raju 03:34:19
33 Inari Tamski Tampereen Maratonklubi 03:34:52
34 Paula Sabelström TMS running 03:34:55
35 Hilla Lehtinen HELSINKI 03:35:04
36 Saga Luhtala HELSINKI 03:35:04
37 Saskia Hess ZUEBERWANGEN 03:35:17
38 Ida Armanini Espoon Tapiot 03:35:59
39 Anni Kaatranen Hippoksen Maratonkerho 03:36:11
40 Henna Wahlsten TUUSULA 03:36:56
41 Outi Haapanen HELSINKI 03:37:16
42 Reetta Lipsanen HELSINKI 03:37:24
43 Helmiemilia Malin Helsingin yliopisto 03:37:29
44 Minttu-Maria Mäkinen VANTAA 03:37:58
45 Anna-Maija Kastinen VIHTI 03:38:16
46 Maija Dietrich Triathlon Vantaa 03:38:43
47 Liv Fahlén UMEÅ 03:39:18
48 Marianne Nors Karstensen Billund Løbeklub 03:39:28
49 Diana Wikblom NYKARLEBY 03:39:31
50 Eva-Lena Wikström IF Drott 03:39:52
51 Julia Haapoja ALAHÄRMÄ 03:40:19
52 Johanna Tokola Mehiläinen 03:40:31
53 Päivi Valkeinen VANTAA 03:40:37
54 Terhi Junttila Poliisiammattikorkeakoulu 03:40:49
55 Åsa Miemois Knivsta CK Triathlon 03:40:53
56 Elina Nikkanen HELSINKI 03:41:02
57 Kelly Neuwerth HELSINKI 03:41:06
58 Emilia Pettersson PORVOO 03:41:45
59 Hilkka Palosaari Team PJL 03:41:54
60 Mirka Francova IT girls 03:42:09
61 Annika Lehtonen KAUNIAINEN 03:42:19
62 Eliisa Hirvonen TURKU 03:42:33
63 Alexandra Laakso Helsingin ylipisto 03:42:52
64 Jessica Laakso Helsingin yliopisto 03:42:53
65 Hertta Lempessalmi ESPOO 03:43:01
66 Liz Wickham LONDON 03:43:19
67 Petra Pasanen - Valitse jäsen seurasi - 03:44:03
68 Ulla Huopaniemi HCM jänis 03:44:21
69 Auli Saarsalmi-Paalasmaa HELSINKI 03:44:39
70 Irena Pizmoht MARATONC 03:44:58
71 Johanna Allsopp VANTAA 03:45:03
72 Titta Vasara TAMPERE 03:45:08
73 Emilie Norman Vad COPENHAGEN 03:45:54
74 Jantien Martin AMSTERDAM 03:46:00
75 Petra Peuhu Team Reisikoipireisi 03:46:07
76 Karine Aubry MONTPELLIER 03:46:24
77 Mirjam Ilona Koerber Germany 03:46:43
78 Annette Haukka VANTAA 03:46:45
79 Georgia Swinton LONDON 03:46:50
80 Irene Hurmerinta HELSINKI 03:47:32
81 Aurore Gense CA2S 03:47:42
82 Lotta Kupiainen HELSINKI 03:48:21
83 Nora Ruokostenpohja JÄMSÄ 03:48:30
84 Nina Andersson NOKIA 03:48:41
85 Paula Erkintalo Tampereen Maratonklubi 03:48:45
86 Emma Othman TURKU 03:48:46
87 Suvi Tanni VESILAHTI 03:48:56
88 Zuzana Stolicna AK Veteran Bratislava 03:49:30
89 Emmi Maunuksela SOTKAMO 03:49:55
90 Zornitsa Levi SOFIA 03:50:29
91 Silvia Frontini Atletica Trecate 03:50:39
92 Sini Halvari TAMPERE 03:50:43
93 Caroline Walzl Atletica Sernaglia 03:51:21
94 Sini Vehviläinen HELSINKI 03:51:26
95 Orvokki Lyytikäinen PÄHE Ry 03:51:29
96 Aila Arell Team Raju 03:51:36
97 Elina Mäkinen Juoksuliike 03:51:50
98 Mari Kerman KUOPIO 03:52:07
99 Kirsi From ESPOO 03:52:09
100 Nelli Tuomola Kaarinan juoksuklubi 03:52:30

Täydellinen tulosluettelo alkaen Helsinki City Marathon


Viime vuosien tulokset:

Tulokset Helsinki City Marathon 2023

Tulokset Miehet 2023

PosNameTeamTime
1 Mbacha Eric Mangeh Turku 02:26:14
2 Vilho Loukkalahti If Raseborg 02:30:23
3 Antti Hartikainen Team Här-Ski 02:38:55
4 Ole Antti Halonen Kotka 02:39:41
5 Joona Tuikka Ramboll 02:40:23
6 Simo Haavisto Porin Yleisurheilu 02:41:52
7 Pere Capdevila Stubbington Green 02:45:08
8 Morten Thye Sldg/Fysiohuset 02:45:38
9 Pekka Kulpakko Espoon Tapiot 02:46:49
10 Markus Nuopponen Helsinki 02:47:15
11 Janne Inkinen Saint-Gobain Finland 02:47:41
12 Peter Lawrie Crowthorne 02:47:53
13 Karl Johan Rasmussen Skeisvang Marathon Group 02:48:27
14 Martijn Hermans Helsinki 02:52:30
15 Jari Mustonen Polvijärven Vauhti 02:53:14
16 Atte Björklund Helsinki 02:54:26
17 Andreas Norrgård If Femman 02:55:20
18 Janne Männikkö Team Raju 02:55:40
19 Kimmo Kerman Hollola 02:56:01
20 Markus Rautio Vantaa 02:56:23
21 Joonas Karttunen Helsinki 02:56:23
22 Olli Tuovinen Karhulan Urheilijat 02:57:03
23 Alexander Rogers Cambridge And Coleridge Ac 02:57:45
24 Matias Mäkinen Espoo 02:58:39
25 Simon Haglund Hifk 02:58:44
26 Eerik Lämsä Tampere 02:58:47
27 Mathieu Willems Knokke-Heist 02:58:52
28 Benedikt Ziegelmeier Fischach 02:59:03
29 Alpha Antonino Olefs Chenee 02:59:05
30 Yusheng Ni Beijing 02:59:07
31 Jani Laitinen Hippoksen Maratonkerho 02:59:09
32 Timo Turunen Intersport Kuopio #Camillanjuoksuvalmennus 02:59:14
33 Nick Snibson London 02:59:15
34 Tobi Duncker Duesseldorf 02:59:41
35 Jaime Gutiérrez Vicente Valladolid 02:59:42
36 Marc Gispert Giron Club Atletic Tmb 02:59:44
37 Miroslav Derevjanik Bloudilové 02:59:52
38 Lauri Junnila Helsinki 03:00:28
39 Dmitrii Petrakeev Willtru 03:00:38
40 Matthieu Augereau Sandefjord 03:00:55
41 Mikael Reijonen Helsinki 03:01:09
42 Vasile Tanasa Piatra Neamt 03:01:26
43 Mikael Männikkö Esbo If 03:01:47
44 Kevin Hii Highgate Harriers 03:02:29
45 Henri Ansio Finnish Marathon Runners 03:02:41
46 Joonas Häyhä Helsinki 03:02:54
47 Toby Fulton Edinburgh 03:02:55
48 Niko Hepolampi Lappeenranta 03:03:10
49 Wojciech Pietrzyk Krakow 03:04:00
50 Arthur De Veirman Kraainem 03:04:02
51 Tero Koivukoski Raision Karpaasit 03:04:27
52 Jaanus Kuusk Sparta 03:04:30
53 Mika Muhonen Polyteknikkojen Raittiusseura / Aalto-Yliopisto 03:04:50
54 Siidaa Aberra Paris 03:04:55
55 Martin Haaf Sv Faulbach 03:05:24
56 Fidel Fernandez Windfit 03:05:43
57 Raul Montero Leon Club Maraton Badajoz 03:05:49
58 Matti Vuorinen Vantaa 03:05:51
59 Justin Hurt Auckland 03:06:30
60 Timo Eskonen Jyväskylä 03:07:09
61 F L 03:08:50
62 Henrik Borenius Espoo 03:08:59
63 Johnny Holm Hännisen Juoksupojat 03:09:05
64 Jaakko Patrakka Tukholma 03:09:19
65 Kimmo Oinas Fmr 03:09:28
66 Niklas Nevalainen Turku 03:09:49
67 Peter Boe Hauggaard-Nielsen Tækker 03:09:51
68 Antti Anttonen Hollola 03:10:02
69 Simo Kirk Helsinki 03:10:37
70 Juhana Kirk Lingfield Rc 03:10:37
71 Henrik Parnemann Oslo 03:10:44
72 Tony Träskelin Helsinki 03:11:06
73 Riku Rintanen Espoo 03:11:11
74 Martin Askjem Oslo 03:11:33
75 Ignacio Llerena Turku 03:11:37
76 Jari Talja Pirkkala 03:11:42
77 Jarkko Karvonen Tapiolan Kärpät 03:11:43
78 Gediminas Astrauskas Vilnius 03:11:55
79 Matias Davila Delgado Club Maraton Vegas Altas 03:12:43
80 Antti Kuusela Helsinki 03:12:45
81 Adam Aberra London 03:12:46
82 Marko Vainonen Helsinki 03:12:55
83 Olli Svensk Espoo 03:12:56
84 Teemu Vuorio Alavus 03:13:01
85 Torsten Lehtonen Tampereen Maratonklubi 03:13:13
86 Artur Wronski Coig Sa Business Intelligence Team 03:13:29
87 Tom Perttala Velo Salo 03:13:46
88 Collin Findlay Austin 03:13:54
89 Simo Ronkainen Fmr 03:14:24
90 Leivo Sepp Team Hoka 03:14:24
91 Jussi Suoyrjö Fmr 03:15:14
92 Marko Lapp Mäntsälä 03:15:42
93 Tatu Suopajärvi Toppahousut 03:15:56
94 Matti Teräväinen Helsingin Juoksijat 03:15:59
95 José Manuel Mateos Rodríguez Club Maratón Badajoz 03:16:20
96 Jaakko Kärsämä Jyväskylä 03:17:07
97 Mamoud Sy Helsinki 03:17:09
98 Maarten Sluijters Bussum 03:17:26
99 Toni Toni Santalahti Espoo 03:17:37
100 Jan Kuusela Helsinki 03:17:38

Tulokset Naiset 2023

PosNameTeamTime
1 Petra Kilpeläinen Helsinki 02:47:54
2 Kristel Rugemalira Espoo 03:12:07
3 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 03:12:40
4 Kaisa Höijer Espoo 03:18:36
5 Emma Storvall Vitamin Well Runners 03:19:00
6 Aino Ollila Tampere 03:21:36
7 Henni Timisjärvi Helsingin Juoksijat 03:23:34
8 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot Juoksuklubi 03:26:16
9 Minna Lahtinen Triathlonsuomi 03:26:24
10 Martta Paavola Espoo 03:28:38
11 Magdalena Replinska Parkrun Chrzanow 03:29:38
12 Eva-Lena Wikström If Drott 03:31:46
13 Brigitt Roveti Helsinki 03:32:00
14 Sanna Norokorpi Urban Runners Milano 03:33:21
15 Marja Tanskanen Polvijärvi 03:34:28
16 Hanna Ahlsved Larsmo 03:35:56
17 Maija Hynninen Puppuzellit 03:37:13
18 Maria Westerlund Endurance 03:37:23
19 Eleni Kamkeris Helsinki 03:37:32
20 Heli Pirhonen Espoo 03:38:11
21 Heli Karvonen Helsingin Juoksijat 03:39:14
22 Inari Tamski Tampereen Maratonklubi 03:39:25
23 Marjut Hirvonen Espoo 03:39:45
24 Åsa Miemois Knivsta Ck Triathlon 03:40:11
25 Siri Klevset Byneset Il 03:40:47
26 Niina Saaranen Helsinki 03:41:48
27 Aila Arell Team Raju 03:42:11
28 Gloria Dal Santo Aalto University Acoustics Lab 03:42:42
29 Ulla Huopaniemi Jänis 03:43:11
30 Paula Erkintalo Tampereen Maratonklubi 03:43:16
31 Annette Haukka Vantaa 03:43:55
32 Mai Helske Espoo 03:44:22
33 Nelli Rainio Fmr 03:45:43
34 Natallia Barysavets Ly 03:46:28
35 Liliya Mannanova London 03:46:29
36 Aino Grönman Rovaniemi 03:46:48
37 Lucy Burrows Poole 03:47:04
38 Maija Dietrich Triathlon Vantaa 03:47:56
39 Henna Patterson Järvenpää 03:48:19
40 Anna Samuelsson Ifk Skövde Fik 03:48:28
41 Anne-Mari Halmepuro Helsinki 03:48:30
42 Anna-Leena Korhonen Tampere 03:48:42
43 Henna Merikivi Helsinki 03:48:56
44 Aino Ratilainen Helsinki 03:49:25
45 Elina Mäkinen Helsinki 03:50:56
46 Jordan Griffith Berlin 03:51:32
47 Anni Kuoppamäki Turku 03:52:27
48 Meg Murakami Helsinki 03:52:32
49 Kati Mattsson Helsingin Jyry 03:52:45
50 Nuppu Zeitlin-Hult Tdt Triathlon Club 03:52:57
51 Nina Kaseva Espoo 03:53:01
52 Kirsi Gotthardt Espoo 03:53:37
53 Marjo Degerman Fc Kontu Idän Helmet 03:53:37
54 Raili Vesberg-Pikk Saue Vald 03:54:02
55 Pinja Uotila Mikkeli 03:54:32
56 Eija Raimovaara Hamkrunners 03:54:34
57 Laura Varpula Espoo 03:54:39
58 Laura Mikkola Lahti 03:54:43
59 Enja-Riina Knuts Kirkkonummi 03:55:03
60 Marjo Lehtonen Salo 03:55:58
61 Ali Leivo Helsinki 03:56:28
62 Kati Haromo Team Raju 03:56:28
63 Anni Molari Tampere 03:56:55
64 Piia Inkinen Espoon Tapiot Juoksuklubi 03:57:14
65 Emilia Kokkola Remeo 03:57:24
66 Raakel Haukka-Lehikoinen Järvenpää 03:57:25
67 Linda Håkans Frifräsarna 03:57:44
68 Nga Doan Vantaa 03:57:44
69 Pauliina Louhiala-Hänninen Helsinki 03:57:45
70 Alexandra Lehtonen Helsinki 03:58:06
71 Claire Amsellem Helsinki 03:58:18
72 Ella Sihvonen Helsinki 03:58:34
73 Sanna Vuoristo Espoo 03:59:08
74 Katrine Andersson Åkersberga Spring 03:59:59
75 Tia Kirjava Espoo 04:00:02
76 Mari Leppämäki Helsinki 04:00:19
77 Liisa Saaranen Mikkeli 04:00:40
78 Magdalena Staronska Biegam Na Tarchominie 04:00:51
79 Reetta Kivisaari Helsinki 04:01:22
80 Laura Dellinger Fmr 04:01:24
81 Emma Le Bris Helsingin Juoksijat 04:01:47
82 Anna Fosse-Galtier London 04:02:01
83 Eeva Sävelä Abb 04:02:09
84 Hertta Lempessalmi Espoo 04:02:32
85 Sara Korpela Team Kla 04:03:31
86 Ida-Maria Sola Åbo 04:03:49
87 Maija Henttonen Puusepänliike Henttonen Ky 04:03:53
88 Pia Nykänen Pirkkala 04:04:58
89 Kaja Wislinska Warsaw 04:05:42
90 Anette Sundberg Helsinki 04:05:54
91 Paula Mattila Tampere 04:05:58
92 Sonja Laitila Helsinki 04:06:16
93 Niina Roth Ylöjärvi 04:06:17
94 Katja Holanti Oulu 04:06:17
95 Merly Kosenkranius Tampere 04:06:39
96 Elizabeth Barreiro Brechin 04:06:52
97 Maija Haj Hussain Helsinki 04:07:00
98 Eini Suhonen Tdt Triathlon Club 04:07:14
99 Auli Saarsalmi-Paalasmaa Helsinki 04:08:12
100 Susanna Pehkonen Vantaa 04:08:26

Tulokset Helsinki City Marathon 2022

Tulokset Miehet: Top 100

RankNameClubTime
1 Oscar Holmström Esbo IF 02:24:57
2 Mbacha Eric Mangeh pori yluisurheilu 02:28:32
3 Ole Antti Halonen 02:35:47
4 Jesse Lindberg 02:37:58
5 Antti Hartikainen Team Här-ski 02:38:51
6 Manu Kauppila Honkajoen Seudun Urheilijat 02:39:12
7 Henri Ansio Finnish Marathon Runners 02:40:23
8 Pekka Kulpakko Espoon Tapiot 02:43:03
9 Mikko Sallinen Endurance Ultrarunning Team Finland 02:44:45
10 Miska Keskinen 02:49:27
11 Robert Kengo IF Nykarlebynejden 02:49:40
12 Marek Babulik 02:50:25
13 Lauri Junnila 02:51:15
14 H K 02:51:36
15 Matti Laitinen 02:52:19
16 Mikael Männikkö Esbo IF 02:52:37
17 Markus Nuopponen 02:52:37
18 Janne Inkinen Saint-Gobain 02:53:51
19 Samuli Laine 02:54:04
20 Kari Kinnunen Team Rivakat 02:54:47
21 Janne Laakkonen FMR 02:54:57
22 Karsten Lehmann serious running 02:55:13
23 Martin Haaf SV Faulbach 02:55:47
24 Simo Haavisto Tapanilan ala-asteen koulu 02:55:50
25 Markus Lintunen 02:56:52
26 Janne Männikkö Team Raju 02:57:03
27 Juuso Heiskanen 02:57:10
28 Jerzy Pecak Gjøvik Friidrettsklubb / Totenvikaløpet 02:57:19
29 Lauri Viitanen Downtown 65 02:57:27
30 Martin Geißler LT Unterreichenbach 02:57:35
31 Kenji Hamasato 02:58:11
32 Timo Kokkonen Rauhalahti Road Runners 02:58:19
33 Alvar Viikmäe 02:59:01
34 Jens Sandbrekke Wolther 02:59:38
35 Kevin Hii World Marathon Majors Challenge 03:00:35
36 Mark Griffiths 03:01:41
37 Sami Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 03:02:21
38 Jari Hanska Helsinki Triathlon 03:02:38
39 Markku Pehkonen 03:03:32
40 Heikki Uusitalo Padasjoen Yritys 03:04:43
41 Markus Rautio 03:04:48
42 Joonas Häyhä 03:04:52
43 Sascha Dehling LG Mauerweg Berlin e.V. 03:04:54
44 Eetu Jokela Helsingin Jyry 03:05:00
45 Antti Toivanen Finnair 03:05:54
46 Tyler Walton 03:05:55
47 Joachim Wunsch 03:06:16
48 Kimmo Oinas FMR 03:06:31
49 Fredrik Lindholm 03:06:37
50 Azad Shamsaddini 03:06:42
51 Tauno Steinberg velo clubbers 03:08:01
52 Lari Olasvuori 03:08:21
53 Gabriel Årdal 03:08:50
54 Jani Saarinen 03:08:51
55 Antti Anttonen Hollola runners 03:09:16
56 Przemyslaw Chmiel Albatrosy 03:09:38
57 Timo Turunen Intersport Kuopio 03:09:39
58 Antti Metsä 03:09:46
59 Pieter Dujardin 03:10:28
60 Thoai Bui 03:10:56
61 Pontus Londen Esbo-Seppä Marathon Team 03:11:49
62 Toni Konttinen Espoon Tapiot Juoksuklubi 03:11:53
63 Matias Mäkinen 03:11:55
64 Jan Raclavsky Bezecky klub Dolny Kubin 03:12:00
65 Daniel Wikberg Hitachi Energy 03:12:01
66 Andreas Sjöbacka 03:12:13
67 Kristo Halme Karkkilan maratonklubi / Metropolia 03:12:25
68 Kim Säppi 03:12:26
69 Tom Perttala Velo Salo 03:12:48
70 Emilio Bianco LE TARTARUGHE ASD 03:13:12
71 Richard Ollila Finnbolt 03:13:23
72 Jukka Ikkala Hyvinkään Juoksijat 03:13:34
73 Jere Gröhn 03:13:37
74 Tatu Suopajärvi Hyvän ilman triathlonistit - HIT 03:13:38
75 Rami Rantanen 03:13:38
76 Marko Suhonen Tmi Korven Voima 03:13:50
77 Samu Taina Himottulan puhti 03:13:50
78 Simo Ronkainen FMR 03:13:54
79 Antonio Calvo Lopez 03:14:11
80 Timo Tuominen Littoinen 03:14:16
81 Joonas Karttunen 03:15:16
82 Juhani Yli-Marttila Team Rahola 03:15:39
83 Mika Muhonen Aalto-yliopisto 03:15:47
84 Heikki Kärkkäinen 03:15:59
85 Thomas Näräkkä 03:16:28
86 Konsta Kukkonen 03:16:29
87 Diego Lopes Fernandes Martinho 03:16:48
88 Lauri Krapf 03:16:51
89 Leivo Sepp Team Hoka/Garmin + Jänis 3:15 03:16:52
90 Toni Jaako Harhamatkat 03:17:02
91 Aapo Nissinen 03:17:14
92 Timo Kärki 03:18:00
93 Bart De Pauw 03:18:30
94 Ivan Bretan Stockholm LDK 03:18:57
95 Tomas Zdanavicius Hellmann Worldwide Logistics 03:18:57
96 James Mccann 03:19:03
97 Jari Hostikka 03:19:23
98 Valtteri Vuorela Salirinki 03:19:29
99 Olli Svensk 03:19:46
100 Pertti Mehtälä 03:19:51

Tulokset Naiset: Top 100

RankNameClubTime
1 Annemari Kiekara Annukan ja Mikan juoksukoulu 02:41:11
2 Laura Manninen KU-58 02:45:18
3 Noora Honkala Endurance Ultrarunning team Finland 02:50:32
4 Petra Kilpeläinen 02:55:48
5 Mari Boikov Treeningpartner 02:57:58
6 Soili Kosonen Hoka One One Suomi 03:08:02
7 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 03:13:01
8 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 03:13:18
9 Essi Kilpeläinen Helsingin Juoksijat 03:18:18
10 Jaana Salonen Team Raju 03:18:50
11 Kaisa Höijer 03:19:41
12 Laura Seppänen 03:19:47
13 R P 03:22:44
14 Anni Tonder Team Rivakat 03:25:04
15 Anni Pasanen 03:25:28
16 Miira Saarinen 03:25:30
17 Martta Paavola 03:26:36
18 Heli Markkanen Endurance Ultrarunning team 03:27:20
19 Aura Kartio Turun Yliopisto 03:28:43
20 Sanna Norokorpi Urban Runners 03:28:51
21 Ma. De Lourdes López Durán Guilleteam 03:29:21
22 Mari Kanerva 03:30:32
23 Johanna Tokola Team Tahto 03:32:11
24 Riitta Ristikangas Team Rivakat 03:32:43
25 Reetta Miettinen 03:34:37
26 Ida Armanini Espoon Tapiot juoksuklubi3 03:35:00
27 Ella Toimela 03:35:47
28 Paula Erkintalo Tampereen Maratonklubi 03:37:07
29 Annika Mertanen 03:37:34
30 Hanna Ahola 03:38:30
31 Raita Säynäjoki Mikkelin Kilpa-Veikot 03:39:26
32 Katja Hinterberger 03:40:49
33 Maija Hynninen 03:41:31
34 Fiona Mueller-Lundin 03:41:54
35 Åsa Miemois Knivsta ck triathlon 03:42:57
36 Anu Ossberg team rahola 03:43:30
37 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 03:43:31
38 Johanna Mertanen Katajaisten juoksuklubi 03:44:00
39 Henna Robertsson 03:44:32
40 Laura Maggi 03:44:34
41 Siiri Kaaver 03:45:26
42 Line Brenzel Team Aerobee 03:45:51
43 Daniela Gabrielli 03:45:55
44 Vilma Mört 03:46:14
45 Emilia Niva 03:46:41
46 Tanja Geißler LT Unterreichenbach 03:47:00
47 Nora Ruokostenpohja 03:47:38
48 Lotta Kupiainen 03:47:45
49 Lisanne Vels 03:47:46
50 Louisa Bryant 03:48:46
51 Anna-Leena Korhonen 03:49:24
52 Tanja Ek Porvoon urheilijat 03:49:41
53 Seela Pykäläinen 03:50:16
54 Kirsi Gotthardt 03:50:54
55 Arja Härmä Anjalan Liitto 03:51:34
56 Terhi Junttila 03:51:43
57 Johanna Allsopp 03:51:54
58 Suvi Tanni 03:52:34
59 Liisa Saaranen 03:52:50
60 Marja Kankainen 03:53:01
61 Linda Aho 03:53:17
62 Ingrid Jalas helsingin tarmo yleisurheilu 03:54:08
63 Nina Kaseva 03:54:14
64 Johanna Siven Porvoon Urheilijat 03:54:18
65 Phoebe Langdale 03:54:46
66 Saila Männikkö Team Raju 03:55:05
67 Eeva-Liisa Hotakainen Nami ry 03:55:06
68 Iida-Maria Hietamäki 03:55:12
69 Niina Saaranen 03:55:19
70 Birgi Putkonen Rauhalahti Road Runners 03:55:25
71 Marjo Lehtonen Kotikunta 03:55:48
72 Sanna Tiilikainen 03:55:54
73 Anni Molari 03:55:57
74 Pia Nykänen 03:55:59
75 Chloe Mazille 03:56:08
76 Kaisa Sorsa 03:56:20
77 E O 03:56:32
78 Ella Linton 03:56:35
79 Satu Pippola TUUL 03:56:36
80 Anni Kuoppamäki 03:56:41
81 Kirsi Juusela Pori 03:56:41
82 Maija Henttonen Puusepänliike Henttonen Ky 03:56:42
83 Kiira Laakkonen 03:56:48
84 Reetta Salonen 03:57:08
85 Kati Mäntylä 03:57:14
86 Anne Kiiski Telia Runners 03:57:16
87 Camilla Niemi 03:57:18
88 Petra Tuomiranta Helsingin Juoksijat 03:57:27
89 Maarit Lehtola 03:57:30
90 Ulla Huopaniemi 03:57:35
91 Ali Leivo 03:57:35
92 Pauliina Louhiala-Hänninen 03:57:35
93 Raakel Haukka-Lehikoinen 03:58:07
94 Jenni Merisalo 03:58:51
95 Niina Papinsaari Kangasala SK 03:58:51
96 Julia Pulkkinen 03:59:29
97 Linda Norström 03:59:46
98 Päivi Petäjäniemi 04:00:05
99 Liisa Penttinen Vihti Triathlon 04:00:25
100 Annie Weiss 04:00:26

Tulokset Helsinki City Marathon 2021

Tulokset Miehet: Top 100

RankNameNationTime
1 Mbacha Eric Mangeh CMR 02:21:35
2 Ernest Kibet Tarus KEN 02:26:06
3 Aki Nummela FIN 02:29:08
4 Ibrahim Mukunga Wachira KEN 02:34:05
5 Jarno Piik FIN 02:38:42
6 Luukas Valtonen FIN 02:39:41
7 Manu Kauppila FIN 02:40:40
8 Ravinder Kohtaniemi FIN 02:41:27
9 Jussi Honkasalo FIN 02:45:31
10 Marko Palohuhta FIN 02:47:04
11 Janne Inkinen FIN 02:47:46
12 Toni Janka FIN 02:49:20
13 Maurik De Groot NED 02:49:59
14 Ivans Petrovs RUS 02:52:02
15 Lauri Junnila FIN 02:54:16
16 Robert Bergkulla FIN 02:54:57
17 Heikki Uusitalo FIN 02:57:49
18 Asla Suutari-Jääskö FIN 02:58:03
19 Christian Krämer GER 02:58:18
20 Marko Luoma FIN 02:58:32
21 Are Haavisto FIN 02:58:49
22 Ilkka Juutilainen FIN 02:59:23
23 Antti Kaasalainen FIN 02:59:24
24 Hirokazu Miyashita JPN 03:00:09
25 Kari Aulasmaa FIN 03:00:36
26 Evert Mook NED 03:01:05
27 Eduard Kimask EST 03:01:25
28 Kristo Halme FIN 03:02:19
29 Sascha Böder GER 03:02:53
30 Tomi Lahti FIN 03:03:56
31 Antti Ojala FIN 03:06:00
32 Simon Haglund FIN 03:06:15
33 Lauri Kankaanrinne FIN 03:07:25
34 Martin Haaf GER 03:07:26
35 Ilkka Hurmansalo FIN 03:07:56
36 Dariusz Bemben POL 03:08:15
37 Margo Mäits EST 03:08:26
38 Fredrik Lindholm SWE 03:08:46
39 Eddy Hilbert NED 03:08:56
40 Markus Lintunen FIN 03:09:27
41 Jukka Hakuni FIN 03:11:02
42 Otto Saaranto FIN 03:11:31
43 Andree Von Holten GER 03:11:46
44 Jukka Kohtaniemi FIN 03:12:17
45 Jorge Caiado POR 03:12:50
46 Luis Lopez-Quiñones Ruiz GER 03:12:57
47 Jyrki Sironen FIN 03:13:02
48 Jan Lehtinen FIN 03:13:06
49 Joachim Wunsch GER 03:13:10
50 Jussi Suoyrjö FIN 03:13:18
51 Timo Lehmus FIN 03:13:33
52 Markus Liikanen FIN 03:13:39
53 Ralf Bade GER 03:13:51
54 Timo Tuominen FIN 03:14:06
55 Ari-Pekka Halinen FIN 03:14:12
56 Alexander Reiman SWE 03:14:55
57 Jani Hänninen FIN 03:15:02
58 Marco Slotboom NED 03:15:18
59 Valera Hudoborodov FIN 03:15:25
60 Antti Kuusela FIN 03:15:27
61 Joost Tibosch NED 03:15:32
62 Niklas Tallqvist FIN 03:15:45
63 Mark Openshaw GBR 03:16:01
64 Alexey Karpechko FIN 03:16:23
65 Florent Lecoultre SUI 03:16:24
66 Joonas Enqvist FIN 03:17:02
67 Pekka Kanerva FIN 03:17:05
68 Tyler Walton FIN 03:17:10
69 Antti Ahvenainen FIN 03:17:14
70 Jouni Pasanen FIN 03:17:46
71 Toni Santalahti FIN 03:17:58
72 Risto Valkonen FIN 03:18:09
73 Anttu Harlin FIN 03:18:31
74 Harri Holma FIN 03:18:38
75 Markus Anttila FIN 03:18:44
76 Juha Ahdevainio FIN 03:19:46
77 Tero Laitinen FIN 03:19:54
78 Mitsuji Konoshita CYP 03:20:13
79 Juhani Koivisto FIN 03:20:24
80 Aarno Lehtola FIN 03:20:26
81 Vitor Dias POR 03:20:45
82 Mikko Välimäki FIN 03:21:11
83 Rami Ahonen FIN 03:21:12
84 Seppo Laitinen FIN 03:22:27
85 Tuukka Raij FIN 03:22:52
86 Mika Kiekara FIN 03:22:55
87 Peter Farkas HUN 03:23:03
88 Tatu Eeronheimo FIN 03:23:28
89 Miika Hannula FIN 03:23:29
90 Kimmo Virtanen FIN 03:23:33
91 Robert Granfelt FIN 03:23:35
92 André Robalo POR 03:23:49
93 Jari Parviainen FIN 03:24:12
94 Jukka Hietikko FIN 03:24:21
95 Richard Salter GBR 03:25:32
96 Jukka Hiipakka FIN 03:25:46
97 Ville Pelttari FIN 03:25:50
98 Matti Laitinen FIN 03:25:51
99 Tommi Peltomäki FIN 03:25:57
100 Matias Simola FIN 03:26:02

Tulokset Naiset: Top 100

RankNameNationTime
1 Aleksandra Borodinova RUS 02:43:19
2 Erika Lehtola FIN 02:51:02
3 Natalia Nylund FIN 03:02:34
4 Liisa Kull EST 03:04:41
5 Niina Halonen FIN 03:17:59
6 Anne Helsiaho FIN 03:18:49
7 Andrea Bade GER 03:18:57
8 Emma Storvall FIN 03:19:11
9 Kaisa Höijer FIN 03:19:49
10 Henni Timisjärvi FIN 03:20:14
11 Johanna Kämpe SWE 03:22:53
12 Riikka Hänninen FIN 03:27:21
13 Mari Kanerva FIN 03:28:00
14 Elizabeth Swedberg USA 03:29:12
15 Rita Anniina Sainio FIN 03:29:25
16 Tilda Hovi FIN 03:30:18
17 Jenni Honkanen FIN 03:30:42
18 Melissa Kuusakoski FIN 03:33:53
19 Sanna Norokorpi FIN 03:34:10
20 Sirpa Hukari FIN 03:34:19
21 Eeva-Liisa Hotakainen FIN 03:34:26
22 Laura Kupari FIN 03:36:53
23 Johanna Rantanen FIN 03:37:10
24 Naiara Xavier BRA 03:37:24
25 Lina Karlsson FIN 03:39:01
26 Alma Lamminmäki FIN 03:39:13
27 Paula Erkintalo FIN 03:39:14
28 Tuula Sivander-Heinonen FIN 03:40:34
29 Kaisa Rönkkö FIN 03:41:05
30 Annukka Glasin FIN 03:41:54
31 Aila Arell FIN 03:41:58
32 Anu Ossberg FIN 03:42:26
33 Heli Ikonen FIN 03:42:44
34 Carla Morgado POR 03:45:07
35 Marjut Hirvonen FIN 03:45:29
36 Kia Lehti FIN 03:45:34
37 Mirja Brüning GER 03:45:42
38 Susanna Rantala FIN 03:45:54
39 Heta Korpivaara FIN 03:46:27
40 Piia Kokko FIN 03:47:33
41 Riikka Matala FIN 03:48:32
42 Lien Raeman BEL 03:49:43
43 Annika Lehtonen FIN 03:49:50
44 Saara Suomäki FIN 03:51:18
45 E P FIN 03:51:22
46 Pauliina Kietäväinen FIN 03:51:50
47 Linda Lundback SWE 03:51:50
48 Miisa Rantala FIN 03:52:45
49 Milka Tornberg-Nyman FIN 03:52:54
50 Emmaleena Wenning FIN 03:52:57
51 Elina Tuomaala FIN 03:53:04
52 Jaanika Ots EST 03:53:28
53 Eila Leppänen FIN 03:53:39
54 Laura Mattila FIN 03:53:50
55 Juulia Jämsä FIN 03:53:51
56 Anne Hautala FIN 03:53:52
57 Cecilia Serovuo FIN 03:54:19
58 Anne Laine FIN 03:55:03
59 Laura Jäppinen FIN 03:55:03
60 Elina Mäkinen FIN 03:55:40
61 Hertta Lempessalmi FIN 03:55:44
62 Kati Mäntylä FIN 03:55:50
63 Roosa Kellokumpu FIN 03:55:51
64 Johanna Allsopp FIN 03:56:00
65 Reetta Kivisaari FIN 03:56:17
66 Nina Kaseva FIN 03:56:27
67 Iina Korkiakoski FIN 03:56:33
68 Katarina Lahtinen FIN 03:56:37
69 Kia Kajan FIN 03:56:43
70 Eeva-Sofia Lassinharju FIN 03:56:54
71 Henna Sammalkorpi FIN 03:57:26
72 Vuokko Heimonen FIN 03:57:29
73 Titta Vasara FIN 03:57:37
74 Marjo Lehtonen FIN 03:57:40
75 Iiris Pönkä FIN 03:57:44
76 Linnea Nordling FIN 03:57:49
77 Petra Aalto FIN 03:57:50
78 Raakel Haukka-Lehikoinen FIN 03:58:02
79 Michaela Gräsbeck FIN 03:58:07
80 Carita Kemppainen FIN 03:58:14
81 Tiina Silvera FIN 03:58:26
82 Ulla Huopaniemi FIN 03:58:41
83 Heli Lehtinen FIN 03:58:41
84 Ali Leivo FIN 03:58:42
85 Pauliina Louhiala-Hänninen FIN 03:58:42
86 Marjo Paqvalin FIN 03:58:48
87 Elina Ollila FIN 03:59:29
88 Taru Åfelt FIN 04:00:49
89 Satu Ståhlstedt FIN 04:01:38
90 Johanna Tähti FIN 04:01:40
91 Seela Pykäläinen FIN 04:01:55
92 Anne Kavanagh IRL 04:02:50
93 Iiris Lempessalmi FIN 04:02:57
94 Jenna Honkanen FIN 04:02:59
95 Jenni Ijäs FIN 04:03:02
96 Ulrika Myrevik-Svenlin FIN 04:03:32
97 Kirsi Laitakari FIN 04:04:20
98 Marika Kapiainen FIN 04:04:48
99 Hanna Rossinen FIN 04:04:49
100 Ninni Vänttinen FIN 04:04:54

Kaikki tulokset ja kuvat alkaen Helsinki City Marathon

Lisää urheilua Suomessa:

Kommentar schreiben

Senden

Weitere interessante Themen

 
 
 

More sports

Bestzeit-Club
Blogheim.at Logo